środa, 24 stycznia 2018

Pokaż wszystkim, jak łatwo i szybko mogą znaleźć Twoją firmę.

Pokaż wszystkim, jak łatwo i szybko mogą znaleźć Twoją firmę.


Autor: Łukasz Stokłosa


To, że na stronie www Twojej firmy w dostępnym, łatwym do zauważenia miejscu musisz umieścić pełny kontakt telefoniczny, kontakt mailowy i dokładny adres firmy myślę, że jest dla Ciebie oczywiste.


To, że na stronie www Twojej firmy w dostępnym, łatwym do zauważenia miejscu musisz umieścić pełny kontakt telefoniczny, kontakt mailowy i dokładny adres firmy myślę, że jest dla Ciebie oczywiste. Natomiast sprawa z odszukaniem przez klienta adresu Twojej firmy w realnym świecie nie wygląda już tak dobrze.

Nie każdy przecież jest zorientowany, gdzie w Twoim mieście znajduje się adres pod którym odnajdzie właśnie Twoją firmę. Musisz wiedzieć, że większości potencjalnych klientów nie będzie chciało się szukać na planie miasta ulicy, skweru czy placu przy którym znajduje się Twoja firma. Część z nich zadzwoni do Ciebie abyś wytłumaczył im, jak do Ciebie dojechać, inni zwyczajnie zrezygnują.

Dlatego chcę pokazać Tobie sprytne darmowe narzędzie dzięki któremu w łatwy i szybki sposób przy pomocy interaktywnej mapy pokażesz swoim potencjalnym klientom, gdzie znajdują się np. Twoje sklepy, oddziały firmy, siedziba firmy itd.

Wtedy każdy klient będzie mógł szybko trafić do Ciebie aby kupić Twoje produkty czy usługi.


To narzędzie nazywa się maps.google.com !


Tutaj na przykładzie możesz zobaczyć jak działa to narzędzie.


Jak widzisz klient według uznania może sobie powiększać lub pomniejszać mapę na której zaznaczone są Twoje obiekty. Może mapę przesuwać w dowolnym kierunku, drukować ją i rozsyłać do znajomych link do Twojej mapy. Mapa może być wyświetlana jako zwykły plan, mapa satelitarna czy połączenie dwóch wcześniej wymienionych wersji, jako mapa hybrydowa.

My Maps - to zakładka, którą widzisz po lewej stronie ekranu. To tutaj umieszczasz opisy swoich obiektów w które następnie klient może kliknąć aby otrzymać pełny opis danego obiektu na mapie.


Oto przepis, jak łatwo i w kilka minut stworzyć mapę dojazdu do Twojej firmy korzystając z bezpłatnego narzędzia - maps.google.com

Krok 1 - Zarejestruj się w Google.
Kliknij tutaj i zarejestruj się w Google aby mieć dostęp do darmowych narzędzi. W formularzu podaj Twój aktualny e-mail i wymyśl dla siebie hasło. Po rejestracji na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość od Google z linkiem aktywacyjnym dla Twojego konta. Kliknij w ten link i aktywuj swoje konto. Od tej chwili będziesz mógł się logować do usług Google.

Krok 2 - Zaloguj się do maps.google.com.
Kliknij tutaj lub wejdź na stronę maps.google.com i kliknij w Sign in (prawy górny róg ekranu), aby się zalogować przy pomocy Twojego adresu e-mail i hasła podanego podczas rejestracji w Google.

Krok 3 - Wyświetl na ekranie interesującą Ciebie mapę.
Po zalogowaniu zapewne zobaczysz domyślną w maps.google.com mapę Ameryki Północnej. Dlatego przy pomocy prostokąta w miniaturce mapy, która znajduje się w dolnym prawym rogu ekranu, przesuń mapę na Europę. Zrób powiększenie klikając na mapie w "+", przesuń mapę na Polskę, na interesujące Ciebie miejsce w Polsce. Cały czas powiększaj wyświetlaną mapę klikając w "+" i ją tak przesuwaj, dopóki nie zobaczysz dokładnie swojego miasta, a następnie ulicy przy której znajduje się Twoja firma.

Krok 4 - Nanieś na mapę lokalizację Twojej firmy.
Na ekranie widzisz już w dostatecznym powiększeniu fragment mapy na którym naniesiesz lokalizację Twojej firmy. Kliknij po lewej stronie ekranu w zakładkę My Maps, a gdy wyświetli się jej zawartość, kliknij w Create a new map. Wpisz z lewej strony Tytuł (Title), Opis (Description) oraz zaznacz opcję wyświetlania w rezultatach wyszukiwania mapy w Google na Publiczną (Public). Następnie przejdź do mapy, kliknij w jej górnej części w ikonę z balonikiem i postaw balonik na mapie w miejscu gdzie znajduje się Twoja firma. Wyświetli Ci się wtedy okienko w którym będzie można wprowadzić nazwę firmy (Title), adres, dane kontaktowe, adres strony www itd. Wpisując dane Twojej firmy, wybierz opcję dla tego okienka Rich text, a wtedy będziesz mógł wpisywać i formatować tekst jak w zwykłym edytorze. Po wprowadzeniu całego tekstu opisującego lokalizację firmy kliknij w OK.


W ten sposób szybko utworzyłeś mapę lokalizacji Twojej firmy. Teraz weź, kliknij prawym klawiszem myszy powyżej mapy w Link to this page i skopiuj znajdujący się tam skrót aby wkleić go na stronę www Twojej firmy.

Gwarantuję, że dzięki temu prostemu, darmowemu narzędziu potencjalni klienci łatwiej i szybciej trafią do Twojej firmy.


AUTOR: Łukasz Stokłosa - trener, doradca marketingowy i strategiczny DobraStrategia.pl Zastosuj Ukryte Strategie Marketingowe i zwiększ sprzedaż firmy

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz