poniedziałek, 25 czerwca 2018

Ciekawe informacje na temat odszkodowań w UK

Ciekawe informacje na temat odszkodowań w UK


Autor: Daniel Les


Zastanawiałeś się kiedyś co zrobisz gdy przytrafi Ci się wypadek na terenie Zjednoczonego Królestwa?


Na terenie Anglii, Walii i Szkocji przebywa w chwili obecnej mniej więcej 1 mln Polaków. Mnóstwo z nich uczestniczyło ostatnio w wypadkach przy pracy lub w wypadkach na drogach. Często nie wiedzą oni, że przysługuje im prawo wystąpienia o zadośćuczynienie z powodu poniesionych strat. Odwiedź witrynę Odszkodowania w Angli - znajdziesz tam wiele wartościowych informacji na temat odszkodowań w UK. Znajduje się na niej kilka użytecznych porad, co robić w przypadku gdy przytrafi Ci się wypadek w pracy w Anglii

Wypadki w miejscach publicznych w Anglii są niestety dosyć częste. U ich przyczyn znajdują się często niedopatrzenia ze strony osób prywatnych lub organów które ą odpowiedzialne za utrzymanie dróg, chodników, sklepów i powierzchni handlowych oraz wszystkich innych obiektów użyteczności publicznej we właściwym stanie. Wyżej wymienione zaniedbania to często: niezabezpieczone dziury lub nierówna powierzchnia na drogach, chodnikach i ścieżkach (łatwo się poślizgnąć, przewrócić, potłuc czy też doznać innych obrażeń ciała); nieodpowiednio oznakowane i niezabezpieczone prace porządkowe, budowlane czy remontowe zagrażające przechodzącym niedaleko ludziom; wadliwa konstrukcja budowlana stwarzająca niebezpieczeństwo dla osób przebywających w budynku lub znajdujących się w jego pobliżu.

Mianem wypadek drogowy określa się zajście w ruchu drogowym, w rezultacie którego uczestnik ruchu doznał obrażeń ciała. Możesz ubiegać się o odszkodowanie w wypadku, jeżeli: jako kierowca albo pasażer pojazdu odniosłeś uszkodzenia ciała lub uszczerbku na zdrowiu z winy innego kierującego; jako pasażer pojazdu byłeś poszkodowany w wypadku na ulicy z powodu kierującego, z którym aktulnie jechałeś (nawet jeśli to był ktoś z twojej rodziny albo przyjaciel); doświadczyłeś uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia ciała w czasie podróży środkami transportu miejskiego (jak metro, autokar, pociąg, tramwaj); będąc rowerzystą lub pieszym zostałeś stratny poprzez innego uczestnika ruchu drogowego (szczególnie jeżeli incydent przytrafił się na pasach, światłach czy na ścieżce rowerowej). Musisz pamiętać, że w sytuacji gdy przydarzy Ci się wypadek komunikacyjny w UK (Anglii, Walii, Szkocji) powinieneś ustalić podstawowe dane osobowe sprawcy kolizji (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer rejestracyjny pojazdu i nazwę firmy, która ubezpieczyła samochód, numer polisy) oraz świadków incydentu.

Nierzadko przyczynami wypadków przy pracy są niedopatrzenia zatrudniającego w zakresie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeżeli dla przykładu zostałeś zmuszony pracować na nieprawidłowo zabezpieczonym lub uszkodzonym sprzęcie, brakowało ci stosownego szkolenia lub też nie miałeś odpowiedniego wyposażenia ochronnego (jak ubranie robocze, kask czy rękawice), powinieneś wystąpić o zadośćuczynienie. Możesz dostać odszkodowanie też w sytuacji, gdy zostałeś osoba pracująca przez agencję pośrednictwa pracy. Pamiętaj, że twój pracodawca jest zobligowany do wykupienia ubezpieczenia, które pokryje wszystkie roszczenia odszkodowawcze, między innymi Twoje.
Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.odszkodowaniauk.com Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz