poniedziałek, 25 czerwca 2018

Import z Chin - jak znaleźć kontrahenta

Import z Chin - jak znaleźć kontrahenta


Autor: Filip Karczewski


Współpraca z Chinami jest bardzo kusząca, ze względu na niskie koszta pracy oraz (generalizując) dużą sumienność Chińskich kontrahentów. Przez lata największe obawy budziła jakość wyrobów “made ich China”, która na szczęście w ostatnim czasie poprawia się. Chińczycy coraz częściej dostrz...


Współpraca z Chinami jest bardzo kusząca, ze względu na niskie koszta pracy oraz (generalizując) dużą sumienność Chińskich kontrahentów. Przez lata największe obawy budziła jakość wyrobów “made ich China”, która na szczęście w ostatnim czasie poprawia się. Chińczycy coraz częściej dostrzegają, że tylko dobrze wykonane produkty zapewnią im długofalowe relacje z klientami z Europy.

Internet to miejsce w którym Chińskiego partnera możemy poszukać najtaniej i najłatwiej. Z pomocą przychodzą nam platformy: http://www.alibaba.com/ oraz http://www.made-in-china.com/. Znajdziemy w nich dane potencjalnych dostawców, którzy mają w swojej ofercie lub wykonają na zamówienie produkt, które jest przez nas poszukiwany.

Mając dane kilku (lub nawet kilkudziesięciu) potencjalnych dostawców, musimy zweryfikować, który z nich ma dla nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaczynamy od wysłania e-maila z którą informacją o naszej firmie oraz wskazujemy czego zakupem jesteśmy zainteresowani. Podstawowym kryterium do otrzymania ceny jest wskazanie konkretnej ilości sztuk towaru, który chcemy kupić. Prosimy o podanie ceny FOB. Cena FOB oznacza cenę za jaką nasz dostawca sprzeda nam dane dobro + dostarczy je do najbliższego portu. Więcej na temat skrótów używanych w handlu międzynarodowym znajdziecie tutaj. Są to tak zwane Incoterms.

Oto przykład listu z zapytaniem o cenę:

Dear sir,

My name is Jan Nowak and I am owner of XYZ- trade company in Poland (Europe). I am looking for ABC in interesting prices.

Could you send me a price list ???

I am interested especially in ABC type1 (about 500 pcs).

I’d like to ask if you are able to send these items to Poland(in Europe) ? Can you give me Certyficate of Origin “made in China” ?

And What are the possible ways of payment?

Best regards ,
Jan Nowak - Nowak Inc.
mobile: +48 123 456 789 / fax: +48 123 456 789
Artykuł pochodzi z bloga: www.bloghandlowy.pl Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz