czwartek, 28 czerwca 2018

Ochrona danych

Ochrona danych


Autor: Joanna Harasymów


We współczesnym świecie ochrona danych staje się coraz ważniejsza. To priorytet niejednej firmy. Szczególną troskę w tym zakresie powinny wykazać wszystkie instytucje finansowe, którym przekazujemy nasze dane. Dla każdej firmy ważna jest także ochrona przed nieuczciwą konkurencją. Jednocześnie co raz częściej słyszymy o przestępstwach związanych z kradzieżą danych.


W samym roku 2008 doszło do rekordowej ilości włamań i wycieku aż 22 milionów rekordów z danymi! (źródło: Gospodarka.pl) Skutki takich przestępstw są niejednokrotnie druzgocące. Coraz bardziej kontrowersyjne wydają się działania wywiadu gospodarczego.


Wykorzystanie takich metod jak infekcja poprzez nośniki USB oraz zgubienie lub kradzież sprzętu jest trudna do udowodnienia, ale jednocześnie bardzo szkodliwa. Lekarstwem mogą okazać się odpowiednie procedury pracownicze oraz zabezpieczenia fizyczne, takie jak monitoring pomieszczeń czy też szyfrowanie danych.

Na szczęście na rynku pojawiają się produkty, które pomagają chronić nasze dane. Przełomowym sprzętem jest GoldKey.

GoldKey zabezpiecza dane 256 bitowym kodem szyfrowym i potrzebuje co najmniej dwóch czynników uwierzytelnienia.

GoldKey posługuje się uwierzytelnieniem, które udostępnia oprogramowaniu i przechowywanym danym indywidualny system zabezpieczenia. GoldKey to jedyny Token, który zapobiega przypadkowym ujawnieniom szyfrowanych danych, a zarazem umożliwia dostęp tylko użytkownikom GoldKey. Każdy użytkownik GoldKey posiada dostęp do zaszyfrowanych danych z osobnym osobistym hasłem.

GoldKey pozwala:

* chronić dane w komputerze, na dyskach flash oraz serwerach,

* stworzyć "Bezpieczny dysk" na dowolnym komputerze,

* udostępnić pliki tylko osobom do tego upoważnionym,

* zapobiec ujawnieniu danych objętych ochroną poufności.

GoldKey to produkt szczególnie polecany instytucją finansowym, organizacją rządowy oraz księgowości. Produkt ten może być również używany przez inne firmy, w których ochrona danych jest priorytetem. GoldKey można zakupić także dla siebie- umożliwia on bowiem ochronę danych przed innymi użytkownikami komputera, np.: dziećmi. Szczególne zastosowanie GoldKey znajduje w stosunku do laptopów. W przypadku kradzieży utracimy jedynie laptopa- to czysta kalkulacja.
Więcej na www.spy.shop.pl Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz