poniedziałek, 13 listopada 2017

Jak obrócić pomysł w biznes!

Jak obrócić pomysł w biznes!


Autor: Błażej Biskupski


na pewno nie bez biznesplanu


Jest to chyba jedna z najbardziej trudnych rzeczy na świecie. Wymaga od ciebie wiele cierpliwości i wiedzy praktycznej oraz teoretycznej. Wszystko sie zaczyna od marzeń i pomysłu , który trzeba wymyślić i spisać go na papierze potem przedstawić wszystkie za i przeciw. Ale jak to zrobić?

Pierwszym etapem jest pomysł i od niego trzeba zacząć ale nie bezpośrednio. Najpierw trzeba znaleźć problem ludzi który chcielibyśmy rozwiązać . Z takim pomysłem przechodzimy dalej

Istnieją metody naukowe przyśpieszające tą wyjątkową twórczość. Kiedy już mamy pomysł musimy zastanowić się jakie korzyści przyniesie on ludności. Czym większe korzyści i dla większej ilości osób tym lepszy jest biznes. Na tym etapie wiele pomysłów może być odrzuconych ponieważ jedyną osobą której pomysł może pomóc jesteś ty sam. Zakładamy że pomysł jest dobry i przechodzimy do szukania zagrożeń. Wymyślamy tyle zagrożeń ile tylko możemy i spisujemy je za pomocą drzewa. Ludzie mają niesamowitą wyobraźnie w poszukiwaniu problemów i nie powinno to stanowić problemów, gorzej jest z rozwiązaniami.
W tej sytuacji mamy już problemy. Do każdego problemu tworzymy odrębne drzewko i poszukujemy jak najwięcej rozwiązań, tych mniej i bardziej realnych ale twórczych, wszystkie jakie możemy sobie wymyślić. Później będzie czas na przesiew i oczywiście przesiewamy.

Spisujemy to wszystko i dodajemy konieczne analizy. Jednym słowem ile możemy zarobić i ile będzie nas to kosztować.

Wow mamy Biznes plan. Z takim dokumentem idziemy po Anioła i robimy wszystko aby go zdobyć i jeśli nie udało nam się ,może to znaczyć ,że pomysł był nie dobry- wyrzuć go wtedy i zacznij od nowa z nowym pomysłem aż do skutku. Powodzenia!

Autorem tekstu jest Błażej Biskupski coaching

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz