poniedziałek, 6 listopada 2017

Wózki widłowe, gdy niezbędny jest transport wewnętrzny...

Wózki widłowe, gdy niezbędny jest transport wewnętrzny...


Autor: Emilka Kowalska


Wózki widłowe to idealne rozwiązanie, gdy borykamy się z problemem transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie, magazynie sklepie.


W mniejszych sklepach wykorzystywane są do tego celu paleciaki (wózki paletowe). Obecnie na rynku producentów wózków widłowych dominuje pięć firm. Są to:

1. Toyota Industries Corporation
2. Grupa Linde
3. Jungheinrich
4. NACCO Industries, wraz z markami Yale oraz Hyster
5. Mitsubishi Heavy Industries, łącznie z marką Caterpillar

Wszystkie wózki widłowe pozwalają na opuszczanie i podnoszenie wideł, większość na przechylanie masztu w przód i w tył. Niektóre bardziej zaawansowane konstrukcje pozwalają też operatorowi sterować rozstawem wideł (odstępem między nimi) za pomocą dźwigni, bez konieczności ich ręcznego przesuwania. Prawidłowy załadunek: ładunek (najczęściej na palecie) powinno się umieścić na wyprostowanych widłach (równoległych do podłoża), następnie podnieść go na ok. 30 cm nad podłoże i nachylić maszt w kierunku do operatora. Podjechać na miejsce załadunku, podnieść paletę na odpowiednią wysokość, wyprostować maszt, opuścić widły i odjechać spod palety, a na koniec opuścić widły. Prawidłowy rozładunek: te same operacje w odwrotnej kolejności.Wózki widłowe - ogumienie, części, serwis, www.mik-wozkiwidlowe.com

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz